Беловодск online
Наши контакты:
(050) 613-76-27
(098) 274-83-82
Беловодск online » Новости » Налоговая сообщает » Чи необхідно суб’єкту господарювання придбавати ліцензію для здійснення роздрібної торгівлі сидром та перрі (без додання спирту)?
13
январь
2022

Чи необхідно суб’єкту господарювання придбавати ліцензію для здійснення роздрібної торгівлі сидром та перрі (без додання спирту)?

На це запитання, яке надійшло на постійно діючу "гарячу лінію", відповідала платнику податків заступник начальника Головного управління ДПС у Луганській області Людмила Хворостян.Відповідно до статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним може здійснюватися суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, мають право продавати сидр та перрі (без додання спирту) без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі цими алкогольними напоями.
Тобто суб’єкт господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), який має ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (крім сидру та перрі без додання спирту), може без отримання окремої ліцензії здійснювати роздрібну торгівлю сидром та перрі (без додання спирту).
Для здійснення роздрібної торгівлі виключно сидром та перрі (без додання спирту) суб’єкту господарювання необхідно придбати ліцензію на право роздрібної торгівлі такою продукцією.

Головне управління ДПС у Луганській області