Беловодск online
Наши контакты:
(050) 613-76-27
(098) 274-83-82
Беловодск online » Новости » В Беловодске » Онлайн-інструмент для сприяння прозорості органів місцевого самоврядування
15
май
2020

Онлайн-інструмент для сприяння прозорості органів місцевого самоврядування


Відтепер мешканці Біловодської ОТГ, що на Луганщині, можуть побачити всі комунальні об‘єкти своєї громади на онлайн-мапі, прослідкувати бюджетні надходження з оренди комунального майна та одразу перевірити їхнє цільове використання.

Керівниця ГО «Центр спільного розвитку «Дієва Громада» Оксана Очкурова розповідає, що створення інтерактивної мапи з переліком усіх комунальних об‘єктів сприятиме прозорості та підзвітності діяльності органів місцевого самоврядування.

«Більшість ОТГ не інформують належним чином своїх мешканців про майно, яке є у громади. Ми ж розробили інтерактивну мапу комунальних об’єктів громади. У процесі її наповнення наші експерти перевіряли відповідність використання комунального майна його цільовому призначенню, збирали повну інформацію та складали перелік цих об’єктів, здійснили фото- та відеозйомку в усіх 27 населених пунктах ОТГ», – розповідає Оксана Очкурова.

Так, ГО «Центр спільного розвитку «Дієва Громада» створила ефективний та зрозумілий громадськості інструмент інформування та процесу управління комунальним майном, зменшивши при цьому можливі корупційні ризики. Мешканці громади зможуть бачити наявні у громаді ресурси та здійснювати контроль за їхнім належним використанням.

Відтепер 144 об’єкти нанесено на мапу, разом з фотографією, описом та геолокацією кожного із них.

«Такий інструмент унеможливлює прийняття керівництвом громади рішень з використання цих ресурсів всупереч інтересам громади», – каже Оксана Очкурова.

Проєкт «Публічність влади – добробут громади» в Біловодській ОТГ, що був впроваджений за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, спрямовано на забезпечення ефективного механізму публічного інформування органів місцевого самоврядування у сфері використання комунального майна та публічних коштів.

Крім того, громадські активісти здійснили перевірку використаних громадою бюджетних коштів та розробили механізм відображення бюджетної інформації на вебсайті громади, де також було опубліковано єдиний перелік комунального майна.

Окрім того, новий онлайн-інструмент сприяє підвищенню оперативності й ефективності прийняття управлінських рішень щодо раціонального використання майнового комплексу та сталого соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади.

«Цей інструмент також спрощує доступ громадян до інформації про розташування важливих інфраструктурних об’єктів. В умовах збройного конфлікту мапування дає можливість впоратись зі стресом, адже дозволяє побачити та знайти локацію важливих об’єктів, як-от лікарень чи опорної школи. Це створює відчуття безпеки. Особливо для сотень внутрішньо переміщених осіб, які відтепер стали мешканцями Біловодської громади», – наголошує пані Оксана.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також Уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.

Источник