Беловодск online
Наши контакты:
(050) 613-76-27
(098) 274-83-82
Беловодск online » Новости » Налоговая сообщает » Застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку
29
март
2021

Застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку

У Головному управлінні ДПС у Луганській області повідомили. З 10.12.2020 набрав чинності Закон України від 01.12.2020 р. № 1017-ІХ (далі – Закон № 1017). Норми Розділу XIV Податкового кодексу України (далі - ПКУ) та Закону № 1017 щодо нових лімітів доходу для платників єдиного податку та правил застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) у 2021 році набрали чинності з 01.01.2021.Так, з 1 січня 2021 року ліміт річного обсягу доходу для платників єдиного податку встановлено у наступних розмірах:
- для І групи - 167 мінімальних заробітних плат (далі – МЗП) розміром на 1 січня звітного року;
- для ІІ групи – 834 МЗП;
- для ІІІ групи – 1167 МЗП.
Законом № 1017 внесені зміни до п. 291.4 ПКУ, відповідно до яких суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, зокрема фізичні особи – підприємці (далі- ФОП), поділяються на такі групи платників єдиного податку:
1) перша група – ФОП, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів МЗП;
2) друга група – ФОП, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
-не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
-обсяг доходу не перевищує 834 розміри МЗП;
3) третя група – ФОП, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб'єкти господарювання будь-якої організаційно – правової форми, у яких протягом  календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів МЗП.
Крім того, Законом № 1017 внесено зміни до п. 61 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ. Відповідно до внесених  змін до 01 січня 2021 року РРО та/або програмні РРО (далі – ПРРО) не застосовувалися платниками єдиного податку другої – четвертої груп (ФОП) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом  календарного року не перевищував 1млн грн, крім тих, які здійснювали:
-реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягали гарантійному ремонту;
-реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.
З 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року РРО/ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (ФОП), обсяг доходу яких протягом  календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів МЗП, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:
-реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
-реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
-реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних  металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
У відомстві акцентували увагу, що у разі перевищення  платником єдиного податку другої – четвертої груп (ФОП) в календарному році обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів МЗП, застосування РРО/ПРРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим.
Застосування РРО/ПРРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта  господарювання як платника єдиного податку.

Головне управління ДПС у Луганській області