Главная Регистрация Новости Объявления Форум Почта Контакты RSS  
Навигация по сайту
Реклама
Календарь
«    Январь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Архив новостей
Январь 2020 (31)
Декабрь 2019 (54)
Ноябрь 2019 (51)
Октябрь 2019 (50)
Сентябрь 2019 (52)
Август 2019 (47)
Опрос
Оцените работу сайта

Лучший из Беловодских
Неплохой сайт
Устраивает ... но ...
Встречал и получше
Совсем не понравился

Рекомендуем!
На каком языке вы хотели бы читать материалы сайта?
На каком языке вы хотели бы читать материалы сайта?

русский
украинский
суржик
татарский

 
На каком языке? Новости » В Беловодске и регионе
 
Недавно в месной газете была опубликована статья рекламирующая украинский язык. Пожалуйста прочитайте эту статью и поучавствуйте в опросе: на каком языке подавать материалы на сайт.
ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В ЛУГАНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

На сьогоднішній день питання про функціонування рідної мови в нашому регіоні є одним з найактуальніших. Нинішню мовну ситуацію Луганщини характеризує конфлікт між двома літературними мовами - українською та російською.
Деформованість мовної ситуації регіону полягає в тому, що співвідношення українськомовної та російськомовної частин населення не відповідає співвідношенню українців і росіян на території.
Сформована в минулий період російськомовна атмосфера міських центрів Луганщини чинить стихійний опір поширенню живого українського мовлення.
Це передбачає адекватне збільшення зусиль, які повинні докласти владні структури і громадські організації для зміни конфліктної ситуації на користь української мови.
Складається враження, що українська мова є незрозумілим прикриттям, Вона функціонує лише на вуличному рівні, Звичайно, за останні роки багато зроблено для її популяризації.
Відома, що націонала на мова повноцінно виконує свою державотворчу функцію лише в тому випадку, коли виступає засобом комунікації широких верств населення.
Дуже важливо в цьому зв'язку подолати соціальну неповноту функціонування української мови, синхронізувати процеси соціального, мовного і культурного розвитку суспільства.
На сьогоднішній день радіо і телебачення Луганщини повністю україномовні. З одного боку, це величезний плюс. Але якщо існує один бік, є й інший. Його не важко розглянути, якщо кожен з нас поставить собі питання і дасть щиру відповідь на нього. Принаймні для себе самого.
Я впевнена, що відповідь більшості саме й проілюструє, той «інший» бік. Одразу стане зрозуміло, що рідну мову нам нав'язали. Більше половини населення регіону змушене на соціальному рівні переходити до користування українською мовою при збереженні психологічної прихильності до російської мови.
Одразу з'являється друге питання: яким повинен бути менталітет людини, щоб їй треба було нав'язувати щось рідне, в даному випадку рідну мову - мову, якою століттями говорили наші діди і прадіди.
Той факт, що освіта на Луганщині повністю україномовна не лише поглиблює розрив між побутовою мовою учнів і мовою навчання, а й знецінює ефективність виховання національно свідомих громадян, бо національна свідомість формується лише в своєму мовно-культурному середовищі.
Не раз просто на вулиці серед друзів, знайомих я зустрічала людей, які відмовляються відвідувати кінотеатр лише через те, що фільм з україномовним перекладом, стикалася з думкою, що: «цю книгу не варто навіть брати в руки, вона ж українською написана»
А нещодавно, в своєму селі я провела опитування серед людей поважного віку. Мене вразило, що навіть ті, які пройшли такий важкий життєвий шлях, які віддавали найдорожче, що мають, зате, щоб країна була вільною і незалежною, на цінують того, чим повинні пишатися, - рідну мову.
Коли я ставлю питання українською, а вони намагаються відповідати російською, обґрунтовуючи це тим, що українська мова - це мова села.
В кінці минулого століття було чимало зроблено для розширення функцій державної мови, її було впроваджено в адміністративно-управлінську сферу, систему освіти, активізувалося її вживання в інших галузях суспільного життя.
Мова, культура й етнос становлять неподільну єдність, а тому змішування різних комунікативних систем. - це духовна руйнація, духовне спустошення, розмивання глибинних усталених структур нашого менталітету.

 
   
 
 
   
 
 
Уважаемый посетитель, Вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Пожалуйста, зарегистрирутесь либо войдите на сайт под своим именем.
 
 
Другие материалы по теме:
 
   
 
 • Телеканал «ЛОТ» продовжує обирати дива Луганщини
 • Весняно-польовим роботам - готовність номер один!
 • Конференція перед збиранням врожаю
 • ІЗ ІСТОРІЇ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ
 • Митинг протест
 •  
       
   
  Информация !
       
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  Погода в Беловодске
  Подробнее
  Прогноз на 2 недели
  Долгосрочный прогноз
  Инфо
   Расписание автобусов
   Помощник
  Популярные новости
  Беловодские сайты
  Друзья
  Информационное агентство Cxid.info
  Луганский областной козачий конный театр
  Сайт города Сватово
  Граница Украина-Россия
  Сайт города Чертково
  Зеленый туризм в Луганской области

  Использование материалов сайта разрешается при условии ссылки на Belovodsk.lg.ua. Для онлайн-проектов - гиперссылки (hyperlink) на http://belovodsk.lg.ua
  По всем вопросам пишите: trash(собака-барабака)belovodsk.info Редакция не несет ответственность за содержание публикаций и рекламной информации.
  Сайт "Беловодск online" основан 1 октября 2007 года
  Copyright © Беловодск online, 2007-2018
  Rambler's Top100 Рейтинг сайтов Луганска и Луганской области